איך נוצרת השראה?

עודכן ב: 17 נוב 2019

כשהתחלתי את 'אמא השראה' זה כי היה לי חשוב שהבייבי שלי לא תקבל את השטויות הישנות שלי. ההתנהגויות האלה שאני מידי פעם עוד חוטאת בהם. התנהגויות שמתגנבות וחוזרות (באוטומט) ברגעים הכי מאתגרים שלי. אין ספק שמאז שסתוי נולדה היא ספקית האתגרים הקבועה שלי. אתגרים שחלקם יכולים להביא אותי לקצה. התבשלתי עם זה בכל אותם רגעים שקלטתי שאני פועלת בדפוסים הישנים. קלטתי גם מה מביא אותי לשם- העיפות, הכאבים, הצרכים שלי שלא מקבלים מענה, תחושת חוסר אונים שלי ברגעים שלה קשה, את הביקורת מהסביבה שמורידה את הבטחון שלי בי כאדם וכאמא, את הפחד ממה ההתנהגויות האלה אומרות עלי.

וכשזיהיתי את הקשיים שלי וה"נפילות" גם הבנתי שאני יכולה לתקן, שיש לי את הכלים והגישות. הבנתי שאני כנראה אמשיך לעשות טעויות, אבל יותר חשוב לי מהכל- זה שהיא תראה אותי מתקנת אותם. תראה אותי עובדת על עצמי, שמה את עצמי ואת הצרכים שלי בסדר העדיפויות, דואגת ומטפלת בעצמי... כי לדאוג לי מאפשר לי לדאוג לה טוב יותר.

השראה

כשרק חשבתי על השם של העסק חשבתי הרבה על מה זו השראה? מתי משהו הופך עבורי להשראה? הגעתי למסקנה שאני מקבלת השראה כאשר מישהו, עשה משהו, שעומד בקנה מידה עם הערכים שלי, ושהאיר בי מקום בעצמי שאני רוצה בו יותר. מדובר בשיפור כלשהו בעצמי או באיכות החיים שלי (גם אם זה משהו שאני כבר טובה בו ועדיין יש שם את הרצון להשתפר) וההשראה מגיעה כי אני רואה שאפשר להשתפר- שאני יכולה עוד לגדול בנקודה הזו. כשניסיתי לפרק את זה הבנתי שהשראה, כדי להיות השראה, מצריכה בבסיס שלה שני מרכיבים: 1. מרכיב הדוגמא האישית. אין משהו יותר מרשים ובאמת השראתי כמו דוגמא אישית. דוגמא אישית היא חלק חשוב בדמויות שאנחנו רואים בהם מנהיגות טבעית ורוצים ללכת אחריהם וללמוד מהם. 2. שיתוף- המידע על זה הגיע אלי. מישהו סיפר לי/ הראה לי שזה קיים, שזה אפשרי, פתח לי את הפתח לשמוע על הדוגמא האישית, לשמוע על הדבר הזה שהדליק אצלי רצון לשאוב מזה השראה. בלי שיתוף, בלי היכולת של הדברים להגיע לעוד אנשים ולהזמין אותם גם לשפר משהו בחייהם בעצם אין השראה.

לי היה חשוב להיות השראה לבת שלי, שכשהיא תתבונן בי היא תראה דוגמא אישית . והיה לי גם חשוב, כיאה להשראה, לשתף את זה הלאה... לעשות הכל כדי שהטיפול יגיע לכמה שיותר אמהות אחרי לידה. ככה הן ידאגו לעצמן, ופשוט יהפכו לדוגמא האישית הטובה ביותר לעצמן, לסביבתן ולבייבי שלהן. בדיוק כמו שאת- אמא השראה ברוכה הבאה :)


24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול