אמא, להשקיע זמן בעצמך זה אגואיסטי!

עודכן ב: 17 נוב 2019


כשסתיו נולדה כל מה שרציתי בשבילה זה לספק לה חיים טובים, שתהיה מאושרת, שתגדל עם בטחון עצמי ושתאהב את עצמה כמו שאני אוהבת אותה.

עם הזמן הבנתי שאני לא מצויידת לתת לה את כל זה. שאני לא יכולה להבטיח ולספק. הקשבתי לפודקסטים על אמהות והורות, קראתי ספרים, הלכתי להרצאות- והבנתי שאין אמא בעולם שיכולה להבטיח את זה. לצערי. ועם כל הצער הגיעה גם ההבנה שאני חייבת קודם כל ללמוד לייצר את זה בעצמי, כדי שיהיה סיכוי שהיא תייצר את זה אצלה.

גם היום, אחרי הרבה עבודה עצמית, כלים אימוניים ותובנות לרוב, אין לי ציפיה לקום בבוקר ולהיות מאושרת, לאהוב את עצמי ולגדל בטחון עצמי בן לילה. אני כבר יודעת שגם אחרי כל מה שהשגתי זו תהיה עבודה של שנים. ואחרי שסתיו נולדה הבנתי שיש לי עוד עבודה לעשות על עצמי אם אני רוצה להיות, כאמא, דוגמא אישית טובה לילדה שלי, היה חשוב לי להיות גאה בי אז נכנסתי להילוך גבוה. ובשנה הזו בזכות, ואל מול כל האתגרים, למדתי לאהוב את הטעויות, לקבל את חוסר המושלמות, להכיל את "הפאשלות" ולסלוח לעצמי עליהן, לבכות, ליפול, לקום, לקבל ביטחון, לאהוב, להשתפר ולהיות דוגמא טובה יותר, לבת שלי. * האמת היא שאנחנו מביאים ילדים לעולם מסיבות אגואיסטיות. ואנחנו רוצים שהם יהיו מאושרים מסיבות אגואיסטיות (כי זה אומר שהצלחנו, שהגשמנו את ההורות כמו שרצינו). וכדי להגיע לשם יש רק דרך אחת והיא קודם כל להשקיע בעצמנו בצורה הכי אגואיסטית שיש. כדי להוות דוגמא טובה לילדים שלנו לחיים טובים מלאי בטחון ואהבה עצמית אנחנו צריך להיות בתהליך של ליצור את זה בעצמנו לעצמנו, ורק אז נוכל לעזור לבייבז שלנו ליצור את זה בחיים שלהם.

אז אמא- בבקשה תהיי אגואיסטית כמה שאת רק צריכה! קחי זמן לאמבטיה, תמצאי זמן לדברים שחשובים לך, תוודאי שאת אוכלת כמו שצריך, וכן גם בואי לטיפול. זה לא מובן מאילו שתקחי את הזמן להשקיע בעצמך ובגלל זה זה מיצר כל כך הרבה השראה.
22 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול