גוף רגוע- אמא רגועה

עודכן ב: 17 נוב 2019

בהריון ובלידה הגוף עובר טלטלה. ואם בהריון היה מי שיתיחס לכל כאב, מיחוש, תופעה שעוברת עלי ועל הגוף שלי. אחרי הלידה הקשב של כולם עבר לבייבי שלי. גם הקשב שלי. ב 40 השבועות (בממוצע) שקדמו לכך הגוף שלי עבר טלטלה של גדילה, הורמונים, שינויים והשקיע משאבים רבים... השקעת המשאבים הגיעו לשיא בלידה, שדרשה מהגוף השקעה של הרבה מאוד כוחות פיזיים (ומנטליים), לזמן יחסית ממושך.

אחרי הלידה, אחרי כל הטלטלה הזו, במקום שיהיה לי רגע לנוח ולמלא מצברים ולהחלים, יש לי יצורית קטנה (ומאוד מתוקה) לטפל בה ולמלא את צרכיה- שגם הם דורשים ממני דרישה פיזית נוקבת.

כרגע עלי ללמוד להיות אמא- להסתדר ולתפקד כשהגוף שלי מתמודד עם החולשה בעקבות כל מה שהגוף עבר- מאיבוד דם וצ'י (האנרגיה החיונית שלנו). עלי לתפקד למרות החוסר בשעות שינה. עלי לטפל בתינוקת הקטנה להרגיע, להרדים, להחליף, ללמוד להניק.... וכל זה תוך כדי שאני בכאבים- מהתפרים, מהטחורים, מהעצירות (מהפחד לעשות קקי) ומכל מה שעבר עלי מההריון והלידה עד שלפעמים ממש קשה אפילו למצוא תנוחה נוחה, לשבת או לשכב.

הקושי אמיתי.

להעביר את כל הקשב לבייבי שלי, כשהגוף שלי כואב וסובל ואין לו זמן להחלמה, זה אתגר אמיתי. וזה לפני שדיברתי על המצב ההורמונלי שהגוף שרוי בו (זה לפוסט אחר).

הגוף שלנו חכם. הוא יודע לרפא את עצמו ברוב המקרים. עם תזונה טובה ומנוחה מספקת זה קורה מהר. וכשאלו חסרים זה קורה לאט יותר.

דווקא לאמהות אחרי לידה שהכי זקוקות לריפוי הזה- אין את היכולת לנוח ולאפשר לגוף לעשות את שלו... וכאן לרפואה הסינית (דיקור, שיאצו, טווינה, צמחים) יש יתרונות רבים. הרפואה הסינית יודעת לחזק את הגוף ואת האנרגיה של הגוף (צ'י). הדיקור יודע לסמן לגוף ולכוון אותו לשלוח את האנרגיה הזו בדיוק לאותם מקומות שממש צריכים את הריפוי. לאמהות אחרי לידה מגיע להיות אמא רגועה בגוף רגוע. מגיע להן להתחזק להרפא ולא לסבול מכאבים כי הפוקוס שלהן רוצה וצריך להיות על הבייבי שלהן. ואמא שמטפלת בעצמה היא אמא שמאפשרת לעצמה תנאים טובים יותר לגדל את הבייבי שלה. .

#אמאהשראה11 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול