הדרך הנכונה להיות הורה


לפני יומיים אחרי שהקטנה התעוררה קיבלה בקבוק ונרדמה מצאתי את עצמי מאוד מתוסכלת מהאמא שאני. על חוסר היכולת להחזיר אותה לישון ללא הבקבוק. על זה שהנוכחות שלי שם לא מספיקה כדי להרגיע אותה, והיא צריכה את הנחמה בבקבוק. על הקולות החיצוניים שעכשיו הם כבר אצלי בראש- שמפחידים אותי על זה שבגילה היא לא אמורה לאכול בלילה, ושאני מקלקלת אותה, שזה יעשה לה חורים בשיניים, ושהיא תהיה תלותית בבקבוק עד גיל מאוחר. זה גם מתערבב עם הפחדים, העיפות, המצוקה שלי והצורך שלי לישון רצוף. וכל זה מתנגש עם התחושה הפנימית שלי שאני לא רוצה לגרום לילדה לסבול, וכשהיא בוכה ככה בהיסטריה ולא נרדמת, להילחם איתה, רק יוצר עוד סטרס ולא עוזר לשינה שלה.

מגיל 4 חודשים השינה שלה היא אישיו עבורנו. ובין חוסר הידע וחוסר ההצלחה שלי עם שינה שלה נכנסו המון קולות חיצוניים מקצועיים יותר ומקצועיים פחות. לקח לי המון זמן להבין שאף אחד מהקולות האלה הוא לא אמא של סתיו שמכיר אותה באמת. וגם כשאני כבר הכרתי בעובדה הזו, הקולות עדיין מנגנים לי בראש. כאילו יש איזה דרך אחת נכונה להיות הורה, ואני לא עומדת בה.

ברגעים הצלולים שלי, כשאני מפרידה את הפחדים שלי ממה שקורה איתה בפועל, אני מבינה שאין דרך אחת נכונה להיות הורה. לאף אחד אין מונופול על זה. אין גם את הדרך המושלמת להיות הורה- תמיד נעשה טעויות. יותר מזה הדרך "הכי טובה" מול סתיו לא תהיה הדרך הכי טובה לילד אחר, אפילו באותו בית ובאותה משפחה.

אין דבר כזה הדרך הנכונה להיות הורה, זאת אומרת אין דרך אחת כזו, יש מליון דרכים כאלה והם פתלתלות. ואף אחד לא מצפה להיות על דרך האבנים הצהובות בכל רגע של הורות- זה פשוט לא מציאותי. ברגעי התסכול, האשמה, הכעס, הפדיחות והטעויות, הנפילות והכשלונות, ברגעי איבוד העשתונות, ברגעים הכי קשים והכי מאתגרים אנחנו לומדות הכי הרבה! מתקרבות עוד קצת להיות קצת יותר טובות עם הילד הספציפי הזה. דווקא ברגעים האלה חשוב לזכור שעשינו את הכי טוב שיכולנו לאותו רגע- ולזכור שבאמת אין דבר כזה דרך נכונה להיות הורה. ההורה שאת, האמא שאת, זה הכי טוב בשביל הבייבי שלך בדיוק כמו שאת. וכשלך טוב לבייבי טוב. * ואם לא טוב לך אני מזמינה אותך לבוא לטיפול ונדאג שהמצב ישתפר9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול