הורות אנושית מתוך דוגמא אישית

עודכן ב: 17 נוב 2019

כל עסק צריך חזון.. ואם כבר חזון, אז כזה שיהיה פלצני וישאף לשנות את העולם, לא? והורות אנושית מתוך דוגמא אישית זה החזון של העסק שלי. האמת, שמבחנתי זה בעצם שיח על ערכים, ציפיות, פרפקציונזם והורות.


אדם חכם הגדיר באוזני הורות כ'מנהיגות בחיק המשפחה'. להבנתי מנהיגות, בניגוד לניהול, לא מגיעה מכוח וסמכות אלא מדוגמא אישית וערכים. כאלה שנוגעים וסוחפים עוד אנשים, או במקרה של הורות- סוחפים את הילדים שלנו.


ילדים לומדים מתוך דוגמא אישית, הילדה שלי מסתכלת עלי כדי להבין כיצד יש לפעול ולהתנהל בעולם. אני יכולה להגיד את המילים הכי יפות, בשפה הכי חיובית ועדיין, הילדה שלי תלמד ממני רק את מה שאעשה בפועל.


אם אני כאמא אומרת לבת שלי כמה יפיפיה היא ושהיא צריכה לאהוב את עצמה לא משנה מה, אבל בעצמי עומדת מול המראה ולא אוהבת את עצמי בדיוק כמו שאני... ברור מה הילדה שלי תלמד ותיישם בפועל נכון?


אנושיות בשורה בתחתונה כולנו בני אנוש.

אם אני אנסה להיות super-mum במקום human-mum בסופו של דבר הבייבי שלי תקלוט. היא תקלוט את הוויתר על הצרכים שלי, היא תקלוט את זה שאותי אני לא שמה גבוה ברשימת העדיפיות, היא תקלוט את זה שאסור לי לעשות טעויות ושאני גם לא מאפשרת לאנשים סביבי לעשות טעויות, והיא תלמד שאם משהו לא מושלם אז לא עושים.

עד שהיא בעצמה תהפוך לפרפקציונסטית- רק מללמוד מההתנהלות שלי. היא תחשוב שאפשר לעשות גם וגם וגם בלי שזה יגבה מחיר. אבל בפועל המחיר גבוה, ואני יכולה להגיד בלב שלם (כפרפקציוניסטית שעובדת על להשתפר בתחום הזה) שהוא לא שווה את זה. באנושיות, בניגוד למכונה יש בחירה. רק שכל פעם שאני פועלת על אוטומט- אין לי שם בחירה. אנושיות מאפשרת לי להכיר במגבלות שלי, להיות רכה לעצמי, להכיל את עצמי יחד עם הטעויות, לא לפעול ולהגיב על אוטומט אלא מתוך נוכחות למצב שעכשיו, לאפשר לי להכיר ברגע ולהיות יצרתית בתגובות ובפעולות שלי.


וכשאני פועלת ממקום שבוחר- בוחר לנסות, בוחר לטעות, בוחר לתקן, בוחר לפעול ולהיות פרואקטיבי- זה מעצים, זה מרחיב, זה מעלה לי את הבטחון העצמי. וזו גם הדוגמא האישית שהקטנה שלי תראה ותלמד ממנה.


בעיני לחיות כך זה לוודא שהדור הבא שאנחנו מגדלים, שאני מגדלת, יגדלו להיות אנשים אכפתיים, ערכיים, עם בטחון עצמי גבוה, שפועלים ולא מפחדים מטעיות וכישלונות, ושמנצלים את מלא הפוטנציאל שלהם.

וכדי להגיע לשם זה תלוי רק בנו- הורות אנושית מתוך דוגמא אישית #אמאהשראה17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול