למה אני "מלמדת" מטופלות שלי רופאה סינית

עודכן ב: יונ 11

כשאני מדברת על רפואה סינית אני מתלהבת. וכשאני מתלהבת אני מרימה את הקול. בקליניקות של הסטודנטים שאני מנחה, מידי פעם צריך לעשות לי שששש. פשוט כי כיף לי לדבר רפואה סינית, כיף לי ללמד רפואה סינית. יש כל כך הרבה מה להגיד על הרפואה המופלאה הזו. יש משהו מופלא בעיני בתפיסה הזו, שמסתכלת על הטבע, ומבינה את מה שקורה בגוף האדם כחלק אנטגרלי מהטבע. הידע הזה לעיתים קרובות עובר גם למטופלות שלי. כי מבחינתי כשהן מבינות יותר טוב מה עובר עליהן. מה הגוף אומר, מה הוא צריך, איך הכל משפיע גם השינויים לא מאחרים לבוא.

יש משהו בידע, בהבנה, שנותן כוח. אני רואה את זה גם מהזוית של הרפואה הרגילה. מטופלים בלי אבחנה- כאלה שלא מוצאים מה יש להם, חווים אתגר וקושי עצום. לא מצליחים להירגע ולרוב גם לא למצוא ריפוי. אבל, ברגע שיש שם לדבר הזה שיש להם, ברגע שמצאו אבחנה- משהו בהם נרגע. הם מתחילים ללמוד על הדבר הזה שיש להם, מה זו האבחנה שהם קיבלו, וזה נותן להם כוח להתמודד ולחפש פתרונות וריפוי. ברפואה הסינית כשזה מגיע לאבחנות זה אחרת (מן הסתם) מהרפואה הרגילה ועם זאת עדיין יש חשיבות להבנה מה קורה לי בגוף. כדי להגיע להבנה הזו אני אוהבת להסביר, לרוב במטאפורות, או ממש ללמד (חלקים) מהיסודות של הרפואה הסינית (שנה א') רק בשביל שלמטופלת יהיה ידע, תהיה הבנה, יהיה כוח. כוח הידע נותן המון מוטיבציה ותקווה. הכוח הזה גם מאפשר שקט ונותן מנוח לחפירה על "מה יש לי? מה עובר עלי?" הכוח הזה מעצים ונותן אנרגיה. ואולי הכי חשוב- עוזר לי לקבל אחריות ולהיות בשליטה על מה שקורה. כי כשאני מבינה מה זה צ'י, איך הוא נוצר ומה אני יכולה לעשות ביום-יום שלי כדי לשפר את הייצור שלו. כי כשאני מבינה איזה "אלמנט" דומננטי אצלי ולמה דווקא שם החוליה החלשה שלי, אני גם לומדת איך לעבוד עם ה"אלמנט" לטובתי ולא כנגדו. כי אז אני משקיעה פחות מאמץ, אז הריפוי בא יותר בקלות, אז יש לי יכולת לעשות בחירות טובות יותר לבריאות שלי. ומה יותר השראה מזה לילדה שלי? וזו השורה התחתונה, בעבור זה אני כאן.

לכן חלק מאוד גדול מהאני מאמין שלי - שלמטופלות שלי יהיה את הכוח הזה. כי בסוף היום הריפוי, האיזון, קורה בגוף שלהן- אז הידע צריך להיות אצלהן.29 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול