לעבור את החגים בשלום עם בייבי חדש

עודכן ב: 17 נוב 2019

בואי נתחיל מזה שמי לע#@&ל החליט שכל הארוחות חג זה בערב? כרווקה מודה שזה מעולם לא הטריד את דעתי.

אבל מאז שאני אמא כל חג הפך לסרט (טורקי): להוציא את הילדה בשעות שהיא בדרך כלל כבר בזמן של התארגנות לשינה והרדמות. לנסוע שעה (לפחות) בפקקים בבכי הסטרי (היא שונאת נסיעות, ולא היא לא נרדמת) למקום שיהיה הומה, רועש (או שאולי זו רק המשפחה שלי?) ומלא באנשים שהיא לא מכירה שרוצים לחבק ולנשק (תכלס היא כזו מותק - שאני מבינה אותם) ולעשות לה פרצופים באמצע הלילה.

כמובן שחשוב לצאת מהבית מוכנה- עם עגלה, מנשא, בקבוק, מוצץ, טיטולים, משחה, בגדים להחלפה, משחק או שניים - הקיצר ארזתי את כל הבית... ובטוח ששכחתי משהו...

האתגר הבא לחצות זה העצות שניתנות באהבה (גם כשלא ביקשתי) לאיך נכון וצריך לטפל בבייבי שלי. שכמובן מתובלות מידי פעם עם איזה ביקורת סמויה (בכל זאת בית פולני) בסגנון: "הצוואר, תתמכי לה בצוואר", ו"מה היא בת 3 חודשים ועוד לא שינה לילה שלם?" - לא רק שהיא לא ישנה לילה שלם, היא קמה כל שעה וחצי לינוק.

וכמובן השאלות האישיות שנכנסות לך לנשמה "נו, אז כמה ירדת מאז הלידה? כבר חזרת למשקל שלך מלפני". לא, לא ענינכם, העלתי 2 קילו, ובארוחה הזו העלתי עוד 2 ( כי הכינו אוכל לגדוד). תודה על השאלה.

ואז מגיע היום שאחרי. כי אז אני נשארת להתמודד לבד ( איפה עכשיו כל מי שרצה אותה אתמול בערב??? ) עם תינוקת עייפה, הפוכה, שכל היום שלה השתבש, וכל מה שהיא רוצה זה את הידיים של אמא ואם אפשר להיות מחוברת לציצי- מה טוב.

ומילא היה ערב אחד כזה, ניחא. לא! זה חודש של חגים על חגים על חגים.

אז בחגים האלה עשו לעצמכן טובה: ~ מותר גם לא לבוא לכל מפגש משפחתי. ~ לא חייבים לענות על כל שאלה אישית. ~ מותר לתת לכל הערה ועצה להיכנס מאוזן אחת ולצאת מהאוזן השניה. ~ זה לגיטימי לא לתת את הבייבי שלך לכל מי שרוצה להחזיק, לגעת ולשחק. ~ מותר לצאת מוקדם ולא להישאר עד הסוף.

והכי חשוב, בסופו של דבר האנשים האלה הם משפחה, הם אוהבים אתכן והם יבינו ויקבלו הכל, אז תעשי מה שמרגיש לך הכי נכון.

חג שמח ושנה נפלאה

7 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול