ההזדמנויות שיוצאות מפעמים ראשונות

עודכן ב: 17 נוב 2019

כאמא חדשה יש פעם ראשונה להכל. ההנקה הראשונה החלפת החיתול הראשון המקלחת הראשונה ההרדמה הראשונה השן הראשונה האוכל הראשון ההתהפכות הראשונה הזחילה הראשונה יש גם את ההרפתקאות הראשונות הפחות נעימות- הפעם הראשונה שהיא מנוזלת ולא נושמת טוב הפעם הראשונה שהיא עם חום פעם ראשונה שהיא נפלה פעם ראשונה שהיא מקיאה או משלשלת.

תמיד יש משהו ראשון חדש. הפעמים הראשונות אף פעם לא נגמרות איך מתמודדים עם כל כך הרבה דברים בנסיון ראשון? תגובות, מעשים, פעולות לרוב מבוססות על נסיון העבר שלי ודווקא כאן כל נסיון קודם לא באמת נותן לי מענה. לפעמים כל מה שחשבתי שיהיה, כל מה שהאמנתי שהוא נכון וכך צריך, ברגע האמת נזרק מהחלון. ונשארתי רק עם ההתמודדות החדשה.

נכון שזה יכול להיות מאתגר ולעיתים אף מלחיץ.

אבל יש בזה גם המון חלקים טובים.

שש תובנות שלי לגבי הטוב שבפעמים ראשונות:

1. הכיף שבלחוות דברים לראשונה. זה קורה לנו הרבה בילדות ופחות ופחות ככל שמתבגרים, והנה הזדמנות שוב לחוות את זה מהתחלה.

2. הזדמנות מצויינת להתאמן על לעשות טעויות (ולאהוב אותן). כי מעטות הפעמים שדברים קרו בדיוק כמו שרצינו ותיכננו על הפעם הראשונה (ולפעמים גם בשניה ובשלישית)..

3. המיומנות עולה.

ככל שאני אעשה את זה יותר פעמים זה לרוב הופך ליותר קל ויותר מהיר. החיתול ה 400 הוא לא החיתול הראשון או השני, המקלחת ה 400 היא לא המקלחת הראשונה וההרדמה ה 400 היא לא ההרדמה הראשונה.

4. גם זה משתנה, אחרי 400 החלפות חיתול וכל המיומנות שצברנו על החלפות, פתאום יש פעם ראשונה לנסות להחליף חיתול לבייבי שזוחל... אז גם אחרי שמצאנו את "השיטה", היא לא נותנת לנו לנוח על זרי הפרחים ומאלצת אותנו כל הזמן לזוז, להתקדם, ולמצוא דרכים אחרות.

5. עימות וצמיחה.

הרבה מהפעמים הראשונות האלה, מעמתות אותי עם החלקים שבי שאני הכי פחות אוהבת, התגובות שאני הכי פחות גאה בעצמי שעשיתי אותן. ובאותה מידה זה גם נותן לי מקום להשתפר, לנסות לפעול אחרת פעם הבאה, ומקום להיות רכה עם עצמי ולסלוח לעצמי.

הפעמים הראשונות מראות לי שגם אם בפעם הראשונה זה לא עבד לי, אני יכולה להשתפר, לתקן, לצמוח.


6. עימות וחוסן. עימותים בטווח הרחוק מעלים את החוסן שלי ואת היכולת שלי להתמודד טוב יותר בפעמים הבאות.

7. פעמים ראשונות הן גם מקום מצויין לבקש עזרה ולהיתמך. הקושי מתחיל כאשר אנשים מביעים דעה ונותנים עצות כ"עזרה". ומכיון שלכל אחד יש מה להגיד, זה יכול להיות מאוד מבלבל, ולפעמים קצת קשה לסנן.

החוכמה היא לדעת לבקש באופן יזום. ככה מי שיסכים לתמוך ולעזור ידע מה מצופה ממנו, ומצד שני אני זו שבוחרת את מי שאני רוצה (עוד על איך בוחרים ומשתמשים במערכות תמיכה בבלוג פוסט הזה). מוזמנת לשתף אותי בתגובות איזה פעם ראשונה שזכורה לך במיוחד היתה לך לאחרונה ואיך התמודדת? *בתמונת הקאבר זו הקטנה שלי שאוכלת לחמנית שבת ראשונה בגן.22 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול