סיכום שנה ראשונה של אמהות

עודכן ב: 17 נוב 2019

השבוע לפני שנה התחילו לי צירים לקח עוד 4 ימים עד שסתוי הגיעה לעולם. השבוע נחגוג לה יומולדת שנה ולכבוד המאורע אתן את השנקל שלי על השנה הראשונה.... 3 החודשים הראשונים - "הטרימסטר רביעי"

רגע אחרי הלידה ועד 6 שבועות- זה הזמן שכל מה שרציתי זה שהדבר הקטן והישנוני יהיה עלי 24/7. היא ישנה טוב בלילה, ישנה טוב ביום, חיה במנשא עלי. זה היה זמן להתמודדות והסתגלות למצב החדש ולאתגרים הרבים של הורות החדשה. במקביל להתמודדות עם האתגרים הפיזיים- עייפות, תפרים, כאבים שנשארו מהלידה, כאבים חדשים מההנקה והורמונים- מלא מלא מלא הורמונים. אתגר נוסף היה ללמוד להשתיק את ההערות והקולות מהסביבה- כי לכולם יש מה להגיד, ובתור הורה קלולס בהתחלה נתתי לזה להיכנס, ככל שעבר הזמן למדתי לתת לזה פחות ופחות מקום. 3 שבועות- 3 חודשים היא המשיכה לתת לי 5 שעות שינה בלילה ולישון טוב ביום. אבל גם התחילו גזים, ונמרים על עצים, ובכי שלא עוצר גם אחרי שניסינו הכל. כדור הפזיו הפך לחבר הכי טוב שלי וקיפצנו עליו שעות. היא גם התחילה להיות טיפה יותר ערנית ולהחזיק את הראש ממש יפה.

סיכום התקופה: אתגרים ושינויים, הורמונים וכאבים. ואהבה אחת ענקית בגודל של 3 קילו. הכי כיף בעולם רק להיות איתה ולהסניף אותה כל היום.

3 החודשים הבאים -

מגיל 3 חודשים ועד גיל חצי שנה היתה קפיצת הגדילה שלה שהיתה הכי מאתגרת עבורי. סתיו נהייתה הרבה יותר ערנית, התחילה לחייך ולצחוק, ובמקביל הפסיקה לישון- גם ביום וגם בלילה. לי היה הרבה יותר מקום לעשות טעויות ולהרגיש חרא על האמא שאני. היה לנו בהלה כשגילינו שהאישונים שלה לא שווים ונשלחנו למליון בדיקות, נירולוג, MRI, US ומה לא... היא התחילה להתגלגל מהבטן לגב ולא רצתה יותר לשכב על הבטן (תכלס- צודקת).

ולקראת חצי שנה היא התחילה עם אוכל ומוצקים ולגדל שיניים- אתגר בפני עצמו.

סיכום התקופה: אמל'ה, מסתבר שהיצורה הקטנה לא רק ישנה, עושה קקי ואוכלת כל היום... מצד שני היצורה הקטנה מאוד חמודה ומפתחת אישיות - OMG איזה מותק היא, לאכול אותה ואת כל הפולקלע'ך והבקלע'ך שלה.חצי שנה- 9 חודשים

ענין השינה שעוד לא הסתדר ואני מתחילה להתפרק מעייפות אז אנחנו מתחילים לעבוד על זה ברצינות כדי שישתפר. הקטנה אוכלת יפה ואוהבת לאכול לבד עצמאית. השיניים ממשיכות לצמוח. עכשיו כשאנחנו על הבטן היא עוד לא זוחלת ומתוסכלת להישאר במקום. לשבת היא אוהבת ויושבת יפה ויציב. התחלנו להוציא הברות ומילים פשוטות כמו אבא ומם (מים). סיכום התקופה: תקופה כיפית וטובה ברגע שענין השינה מתחיל קצת להשתפר, ובין תקופת שיניים אחת לשניה מתחילים לראות פה ילדונת- זה כבר לא תינוקת...9 חודשים ועד עכשיו

הילדה כבר ענקית (הכל יחסי). זוחלת ומגיעה לכל מקום והתחילה לעלות לעמידת שש- בקרוב הזחילה. תחביבים- לטפס על אמא, לזרוק אוכל על הרצפה, ולהשפריץ מים באמבטיה. שירים, מוזיקה, ריקודים ומחיאות כפיים. מתחילה להיות תקשורתית ומסתמנת כקשקשנית רצינית, אוהבת לדבר ולהביע את עצמה (אז מה שאנחנו עוד לא מבינים), כל שבוע יש לנו מילה מועדפת חדשה. אוהבת חברה ולהשיג תשומת לב מכל מי שמסביבה (במיוחד זרים במסעדות). מסוקרנת מילדים ונהינת בגן החדש.

סיכום תקופה: יאאא יש לי פעוטה זה כבר לא תינוקת. איזו שנה קסומה זו היתה. איך הכל עבר כל כך מהר. בחיי שמגיעה לי מדליה! 1. הילדה בחיים, בריאה ושמחה. 2. אני עדיין שפויה ומתפקדת. שרדנו את השנה הראשונה לחיים ואנחנו פה כדי לספר על זה. היו רגעים של משבר. היו רגעים שתהיתי מה עשיתי ואיזה אמא נוראית אני. היו פחדים, דאגות וחששות. אבל בסיכום השנה צמחתי מכל משבר, למדתי מכל טעות. למדתי שגם עם המחשבות שעולות אומרות לי דברים נוראיים אני צריכה לזכור שבאופן אוביקטיבי שום דבר מזה לא נכון, ושאני יכולה להגיד להם 'תודה שמעתי' ולהשתיק אותם. למדתי לתת מקום לכל הפחדים והדאגות בין אם הם רציונליים ובין אם לא, ואז למצוא להם פתרונות. שם המשחק הוא לעשות את המיטב שלי בכל רגע- לא, אין מושלם. כן יש מלא מקום לצמוח ולהשתפר- בתור אמא, בתור בת זוג, בתור מטפלת, בתור מורה ובתור עצמי. צמיחה ושינוי אלו המילים שמתארות הכי במדיוק את השנה החולפת - שלי ושלה.

בגידול בייבי בשנה הראשונה לחייו, באופן טיבעי, התהליכים קורים בזמנים שונים ונתפסים אחרת על ידי אמהות שונות לתינוקות שונים. מוזמנת לשתף בתגובות באיזה שלב את והבייבי נמצאים ואיך את מסכמת את התקופה הזו? נתראה בתגובות

אם עוד לא נרשמת לקבל את הפוסטים שיוצאים כל שבוע מוזמנת להירשם פה בטופס:


26 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול