על אינסטינקטים אמהיים ועצות של מומחים

עודכן ב: 17 נוב 2019

(ועצות בכלל- כי לכל אחד יש דעה לחלוק)

האמת, אחד הדברים שאני פחות אוהבת זה להגיע לטיפת חלב. כשאנחנו מגיעים אל אחיות טיפת חלב, יוצא שלא משנה מה עשינו זה לא היה טוב, תמיד יש להן משהו רע להגיד. למשל, נאמר לנו באחד המפגשים הראשונים שסתיו לא עולה מספיק במשקל, ובפגישה מיד אחרי זו, ננזפנו על כך שהיא עולה יותר מידי במשקל. אמיתי לגמרי. איך שהוא זה נהיה קבוע שכשאני יוצאת מטיפת חלב אני מרגישה נזופה. בחייאת ראבק! למה אני צריכה להרגיש נזופה כי הקטנה לא יושבת פרפקט על איזה סקלה לא ברורה שמישהו המציא? בעיקר כשזה קורה גם כעשיתי בדיוק מה שהן אמרו (ולא הקשבתי לאינסטינקטים שלי) היה להן בסוף מה להגיד.

בתור אמא קלולסית היה לי קשה (ועדיין) לסמוך על דעתי. בעיקר כי לא היתה לי אחת. לא היתה לי דעה מוצקה ולא עמוד שידרה חזק להישען עליהם בהורות שלי. בכנות, גם עכשיו שנה אחרי אני עדיין נתקלת בדילמות שאין לי על מה להישען ואני מקשיבה למה שקורה בחוץ. לסיפורים של חברות על איך הבייבי שלהן. לסיפורים מהמשפחה סביבי על תינוקות במשפחה, וסיפורים של אמא שלי שמספרת איזה תינוקת אני הייתי, ואז נדמה לי שאם אני הייתי ככה אז גם סתיו צריכה להיות כזו. יש מלא סיפורים סביבי ואני רק צריכה לבחור למה להשוות את עצמי ואת הילדה כדי להרגיש רע עם עצמי.

אני יודעת שאני לא יחידה עם התלבטויות וההתחבטויות, והתחושה שאני לא יודעת מה אני עושה כאמא. אם הייתי היחידה לא היתה קמה "תעשיה" שלמה של מומחים סביב כל עניני לידה, אמהות וגידול תינוקות (וילדים). ואני באמת חושבת שזה באמת מעולה ותודה לאל שיש בעלות מקצוע שהתפקיד שלהן לעזור, לתמוך וללמד (אני כותבת בלשון נקבה כי רובן נשים) כי זה באמת נדרש. עם כל הטוב שבדבר חשוב לזכור שהמומחיות, כל אחת בתחומה, תעביר את המשנה הסדורה שלה. הענין הוא, שמשנתן, יכולה להתאים בדיוק למי שאת ולצרכים שלך ושל הבייבי שלך, אבל גם יכול להיות מאוד שלא.

אני מזהה על עצמי, שמתוך כל הבלבול והרצון להיות אמא טובה לבייבי שלי, לפעמים הבחירות שעשיתי לא הלכו אחד לאחד עם ה"אינסטינקטים" שלי. ורק בדיעבד אחרי שמשהו צרם לי, ונכנסתי בגללו לקושי ובלבול, הבנתי שבחרתי להקשיב וליישם את הדבר הלא נכון או בזמן הלא נכון. כחלק מהענין למדתי גם לסנן וגם למצוא מי כן. מי האנשים שמהם אני רוצה ללמוד ולעצות שלהם אני רוצה להקשיב. הבחירה שלי, ההחלטה את מי לסנן ולמי כן להקשיב יושבת בעיקר על מי דואג לרומם אותי. לגרום לי לראות שאני עושה את הכי טוב שאני יכולה. מי מזכיר לי להקשיב לאינסטינקטים שלי. מי מוודא שמה שאני עושה באמת מתאים לי ומתאים לבת שלי (כי זה טבעי שלא הכל מתאים לכולם). אם לסכם את זה- אז אני אבחר את מי שדואג "להרים לי" ומאפשר לי להיות האמא הכי טובה שאני יכולה- אמא השראה.

מוזמנת לכתוב בתגובות מה הדבר שעוזר לך לבחור למי להקשיב ומה לסנן :)
6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול