על מה את מוותרת?

עודכן ב: 17 נוב 2019


הקטנה שלי שנולדה בסתיו

הקטנה שלי נולדה בסתיו וכך גם קראנו לה. מאז ומתמיד סתיו זו העונה האהובה עלי. יש בה משהו ששובה את ליבי וככל שהעמקתי ברפואה הסינית הבנתי מה...

ברפואה הסינית העונה של הסתיו היא עונה שאנרגתית מתחילה התכנסות פנימה. עלי העצים הופכים אדומים ומשילים אותם לקראת החורף, שעות האור מתקצרות, הרוח יותר קרירה ופחות חם. וגם אנחנו מתכוננים לחורף, מתחילים התכנסות פנימה- זו בדיוק הסיבה שזו עונת התשליך. אנחנו כחלק בלתי נפרד מהטבע, גם מרגישים את הצורך להשיל את המיותר לפני ההתכנסות פנימה. הצורך לוותר על משהו כדי שיהיה מקום בהמשך להכניס את החדש ולצמוח. ברפואה הסינית עונת הסתיו קשורה לריאות, לנשימה, גם בנשימה יש את התנועה האנרגטית הזו שמשליכה את המיותר (CO2) כדי לפנות מקום לחמצן. אז קחי לך כמה נשימות עמוקות, אפשר בעיניים עצומות ותחשבי על מה אני מוותרת השנה?

אם את לא יודעת על מה את מוותרת אז הנה כמה רעיונות: על ה"מה יחשבו עלי". על הביקורת העצמית "איזו אמא אני". על הרצון להיות אמא מושלמת. על הצורך להיות תמיד צודקת. על הרצון להספיק הכל. ושהכל יהיה מתוקתק. על המחשבות השליליות. על רגשות האשם. על ההיסוס. או על כל דבר אחר שאת רוצה לוותר עליו. ועכשיו תתארי לעצמך מה היית רוצה שיכנס לשם במקום?

חמלה. הקשבה. עירנות. הכלה. אהבה עצמית. קבלה עצמית. קלילות. אופטימיות. פתיחות. לשים את עצמי בסדר העדיפויות. לסמוך על עצמי. או כל דבר אחר שיכול לשרת אותך.

זה לא מספיק להגיד אני רוצה להיות יותר קלילה. תגדירי לעצמך מה זה אומר יותר קלילה. איך זה נראה כשאת יותר קלילה. למשל: אני קופצת על הזדמניות יותר בקלות, יותר ספונטנית, יותר החלטית כשצריך לקבל החלטות, וגם יותר קלילה פיזית במשקל שלי. ההחלטה שלי השנה הזו היא לוותר על האגו והתדמית שמנהלת אותי. מה שיכנס לשם במקום זו קבלה עצמית. "בדיוק כמו שאני ככה זה טוב"*. עם העצב, הבעסה, הכעס, עם חוסר ההספק ועם חוסר המושלמות. אני תמיד בסדר לא משנה מה. אני מקבלת את זה שאני האמא הכי טובה שאני יכולה להיות גם כשאני לא.מוזמנת לכתוב לי בתגובות או לפרטי (עדיף בוואטסאפ) על מה את מוותרת הסתיו הזה?

* ציטוט מהשיר 'בדיוק כמו שאני'- שי אור, ילדי האדמה31 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול