איך מחזקים מיומנות חדשה

עודכן ב: 27 נוב 2019

הקטנה שלי לומדת להגיד מילים. כדי שהיא תלמד את המילה אבא חזרנו עליה בפניה אלפי פעמים. ועד שהיא אמרה את המילה אבא לקח בערך 3 חודשים, ועד שהיא אמרה אבא וגם התכוונה אליו לקח עוד זמן.

אף אחד לא מצפה להגיד לה מילה פעם אחת וזהו- שהיא כבר תבין את המשמעות ותגיד את המילה מושלם מפעם אחת.

כי לא ככה עובדת היכולת שלנו ללמוד ולהתפתח.

נגיד שהיית רוצה לעבוד על שרירי בטן ולהתחטב- תארי לך שהיית עושה אימון אחד. הרי אחרי האימון האחד הזה לא היית מצפה להיות חטובה... או שהיית רוצה להרזות אז הורדת סוכר וממתקים ונכנסת לדיאטה- אבל רק ליום אחד. לא היית מצפה להגיע למשקל יעד שלך ביום הבא, נכון?

כשזה מגיע למשקל או לכושר או ללמידה של מיומנות חדשה ברור לנו שאין זבנג וגמרנו. וככה זה גם עם טיפול ברפואה סינית- אין זבנג וגמרנו.

הגוף שלנו צריך לקבל את אותו מסר שוב ושוב ושוב ושוב - כדי לרזות, כדי להיכנס לכושר, כדי ללמוד משהו חדש, וכן גם כדי להבריא! כשאני בטיפול מייצרת לגוף את המסר לטפל ב (משהו- כל דבר) הגוף לא מטמיע את המסר בפעם הראשונה. הוא צריך לקבל את המסר הזה כמה וכמה פעמים כדי להתחיל לייצר את השינוי.

אחרי טיפול אחד בהחלט יכולה להיות הטבה! רק היא לא תישאר לתמיד, בשלב מסויים הבעיה תחזור. אז, נצטרך לתת לגוף שוב את המסר- כדי שמשך הזמן עד שהבעיה תחזור יתארך ביחס לפעם הקודמת. אחרי עוד טיפול שבו נתנו שוב את המסר, אולי דווקא העוצמה של הבעיה תרד. שוב מסר, ושוב שיפור - בתדירות/ בעוצמה/ בחזרה של התופעות. כך שוב ושוב.. מסר- שיפור, מסר- שיפור, עד שבהדרגה הבעיה תעלם.

אז מה כן קורה בטיפול אחד? מתחילים מאיבחון, בדיבור, בהסתכלות ובמגע. משם עוברים לטיפול, שכבר אחריו יכולה להיות איזושהי הטבה. ואז מחליטים איך להמשיך הלאה כדי להשיג את מה שרוצים- בונים תוכנית טיפולים במטרה לתת לגוף בדיוק את המסר שרוצים על מנת שנגיע ליעדים.

ההרגשה הטובה הזו שמגיעה כשרואים את התוצאות אחרי כמה אימונים או אחרי זמן שעשינו דיאטה או התאמנו על מיומנות חדשה (אצלנו כבר שומעים את המילה אבא מתגלגלת לה על הלשון בקלות), זו בדיוק אותה הרגשה טובה בתום סידרת טיפולים.14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול